Forum GradinaMea.ro

Mergi inapoi   Forum GradinaMea.ro > Gradina in casa > Terapii naturiste

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Vechi 25-03-2010, 04:15 PM
Clarisa Clarisa is offline
Member

Data inscrierii: Mar 2010
Wink Despre sucul de kiwi

Kiwi contine substante organice extrem de importante pentru toate procesele de acomodare in perioada in care vremea se mai incalzeste.

Are un continut bogat in cupru. Pe timpul verii regleaza metabolismul ficatului.

Mirosul de suc de kiwi creste eficienta mecanismelor vasculare de a anunta creierul in momentul in care tensiunea arteriala scade sau creste.

Totodata, in conditii de supraincalzire a organismului nostru, acest suc actioneaza scazand considerabil riscul aparitiei stopului cardiac.
Reply With Quote
Vechi 29-03-2010, 04:22 PM
Gloxonia Gloxonia is offline
Junior Member

Implicit

Sucul de kiwi si fructul in sine intra in categoria produselor cu efecte binefacatoare. M-a surprins putin cand am citit ca mirosul "creste eficienta mecanismelor vasculare de a anunta creierul in momentul in care tensiunea arteriala scade sau creste". In general miroslul este cunoscut pentru capacitate sa de a ademeni nu de a vindeca. Oricum nu as alege un astfel de tratament pentru ca nu pot sa il urmez mult timp(trec repede la tratamentul traditional, mananc fructul ).
Reply With Quote
Vechi 31-03-2010, 05:08 PM
Luciana Luciana is offline
Member

Cool Cura cu kiwi

Mie imi place mult sucul de kiwi si fructul in sine. Are o aroma placuta desi e putin acrisor. Si, pe deasupra, mai face si bine organismului.

Cred ca ar fi buna o cura cu fructe si suc de kiwi, macar o saptamana sa vedem cum ne simtim.
Reply With Quote
Vechi 06-04-2010, 03:14 PM
sweety sweety is offline
Member

Data inscrierii: Jun 2009
Implicit

Daca nu ma insel sucul natural de kiwi este folosit si in industria produselor cosmetice pentru proprietatile revigorante pe care le are asupra tenului imbatranit. O masca cu kivi improspateaza si curata fata de impuritatile acumulate in timpul intregii zile.
Reply With Quote
Vechi 09-04-2010, 10:51 PM
camellia's Avatar
camellia camellia is offline
Senior Member

Data inscrierii: Mar 2008
Locatia: Temesvar
Implicit

Daca tot veni vorba de acest fruct , va recomand sapunurile bio cu extract de kiwi . Mirosul e bestial si daca iei in considerare ca e si natural 100 % ...
Vechi 12-04-2010, 02:43 PM
Gloxonia Gloxonia is offline
Junior Member

Implicit

Quote:
Publicat prima data de camellia
Daca tot veni vorba de acest fruct , va recomand sapunurile bio cu extract de kiwi . Mirosul e bestial si daca iei in considerare ca e si natural 100 % ...
Sunt de acord cu ceea ce spui camellia. Sapunul natural cu extract de kiwi iti vine sa il manaci de frumos ce miroase.. Ar trebui sa il incercati si voi ceilalti daca aveti posibilitatea de a-l face rost, chiar daca asta imiplica un cost putin mai ridicat.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Cautare avansata
Display Modes

Reguli de publicare
You may nu post new threads
You may nu post replies
You may nu post attachments
You may nu edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] codul este On
Codul HTML este Off
Mergi la sectiunea

Timpul este setat GMT +3. Ora este acum 06:31 AM.

Licenta vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.